Jak zadbać o swoją skórę po zabiegu depilacji laserowej.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Zacznijmy od najważniejszego – to w jaki sposób zadbasz o swoje ciało po zabiegu depilacji laserowej, zadecyduje o tym jakie będą efekty.
Już tłumaczymy na czym to polega. Dbając o swoje zdrowie oraz o to aby miejsce które wydepilujemy szybko się zregenerowało i przyniosło oczekiwany efekt decyduje kilka szczegółów.

Po zabiegu depilacji powinnaś zastosować się do tych kilku prostych zasad, a więc pamiętaj o tym, że:

  • Twoja skóra potrzebuje nawilżenia

Jeśli zdecydowałaś się na zabieg depilacji laserowej to powinnaś pamiętać o tym, że skóra po takim zabiegu jest podrażniona.
Najlepszym sposobem by przywrócić jej właściwy balans jest stosowanie kosmetyków.
Dlatego najlepiej zapytaj się o poradę w każdej aptece jaki krem do nawilżenia Twojej skóry po depilacji będzie najlepszy.
Uwaga! Sam zabieg depilacji to nie tylko wizyta w salonie by usunąć owłosienie.
Powinnaś pamiętać, że też dbanie o swoją skórę po zabiegu jest bardzo istotne dla prawidłowej regeneracji Twojego ciała.

  • Może pojawić się obrzęk

Po zabiegu depilacji laserowej normalnym objawem czasowy obrzęk depilowanego obszaru, który ustępuje do 2 dni maksymalnie.
Staramy się chronić naszą skórę i nie wystawiać jej na czynniki zewnętrzne jak wysoka temperatura.

  • Należy unikać gorących kąpieli, sauny, jacuzzi

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, czynniki zewnętrzne jak wysoka temperatura mogą powodować ból, dlatego też jest ważne by unikać nie tylko słońca, ale też gorących kąpieli, wychodzenia do sauny czy kąpieli w jacuzzi, pamiętaj, kosmetyki po kąpieli też mogą działać szkodliwie na Twój naskórek, który dopiero co został podany zabiegowi depilacji laserowej, dlatego jeśli już chcesz stosować kosmetyki po kąpieli to staraj się używać kosmetyków nawilżających skórę, a nie podrażniających. Absolutnie zabraniane jest na przykład stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu.

  • Po kąpieli skórę osuszamy delikatnie

Ze względu na to, że skóra po depilacji jest wrażliwa trzeba pamiętać również o tym, że wycierając swoje ciało staramy się to robić delikatnie.
Nie pocieramy ciała mocno ręcznikiem gdyż powoduje to dodatkowe podrażnienie i wydłuża czas potrzebny do regeneracji Twojego naskórka.

  • Przez 7 dni po zabiegu depilacji laserowej nie stosuj kosmetyków na bazie alkoholu

Jeśli masz w domu kosmetyki w składzie zawierające alkohol nie stosuj ich!
Również dezodoranty, mydło czy perfumy będą podrażniać Twoją skórę.
Jak wspominaliśmy powyżej – skóra zdrowa to skóra dobrze nawilżona, nie można jej dodatkowo podrażniać kosmetykami po depilacji.

  • Nie stosuj kremów samoopalających

Chcesz prawidłowo dbać o skórę? Przed zabiegiem nie stosujemy samoopalaczy, dopiero po zejściu efektu stosowania kremu samoopalającego jest możliwe wykonanie depilacji laserowej.
Również po zabiegu przez minimum 2 tygodnie nie stosujemy kremów samoopalających – powodują przebarwienia skóry.

  • Skórę myjemy wodą lub tonikiem bezalkoholowym

By skóra nam się szybciej zregenerowała po odbytym zabiegu depilacji laserowej myjemy się wodą lub tonikiem nie zawierającym alkoholu. Dlaczego?
Nie podrażniasz skóry to znaczy, że dasz się jej szybciej zregenerować.

  • 1-2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy peelingu, ani zabiegów złuszczających

Pamiętaj o tym, że peeling jak i inne zabiegi złuszczające skórę na pewno będą działały drażniąco na Twoje miejsce po depilacji, dlatego odpada stosowanie również wszelkich szorstkich gąbek czy myjek, a najlepiej sama też zaobserwuj co przynosi ból lub nieprzyjemne uczucie podrażnienia i wyeliminuj to na czas regeneracji naskórka.

  • Absolutnie po zabiegu depilacji NIE OPALAJ SIĘ!

2-3 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, partie ciała poddawane zabiegowi zasłaniamy, nie opalamy, dodatkowo chronimy kremem z filtrem SPF 50.
Dlatego zabieg należy wykonać przynajmniej na 3 tygodnie przed planowanym urlopem.

 

Czy wiesz już jak dbać o skórę? W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z salonem!

Sprawdź również inne przydatne informacje przed zdecydowaniem się na zabieg depilacji laserowej:

Happydepi depilacja Warszawa

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *